Choď na obsah Choď na menu
 


forum

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pĺzne

(Martina, 24. 5. 2013 20:50)

Dobrý deň.
Chcela by som sa spýtať, či nemá niekto skúsenosť s pĺznutím fretiek. Náš drobec je cca mesiac a pol po kastrácii. Asi dva týždne hrozne pĺzol, ale tak, že ostávali chumáče srsti v ruke. Momentálne to ustalo, ale má len jemnú podsádkovú srsť. Kožu má normálnej farby, nemá ani žiadne vyrážky a neškriabe sa. Môže to byť spôsobené kastráciou, či menením srsti. Naša prvá fretka nikdy v takom množstve nepĺzla, ale tá nebola ani kastrovaná.
Ďakujem za pomoc.
Martina

Re: Re: Pĺzne

(Juraj Slivka, 24. 10. 2014 10:16)

Nemením srsti? No toto písal človek, ktorý nemení srsti. Samozrejme, človek nemení. Fretka? Ak to malo byť na fretku, ani fretka nemení srsť, no ak je zo zdravotného dôvodu problém v hormónoch, alebo má v tele vírus / nejakú pliagu, je celkom normálne hovoriť o vypadaní. Často sa kožuch obnoví, no nemusí celkom.

Re: Pĺzne

(Juraj Slivka, 24. 10. 2014 10:14)

Ahoj Martina, predpokladám, že o nič vážne nakoniec nešlo. My sme také mali teraz, hľadal som riešenia. V skutočnosti môže ísť o hormonálnu poruchu, ktorá spôsobí že mu vypadá srsť. Ak má podsádkovú srsť tak je to ešte v poriadku. Vážnejšie sú poruchy, ktoré zapricinia celkom vypadanie až na pokožku. Také niečo je nebezpečné, pretože ak sa fretka zraní, poraní, niekde v klietke si pokožku zraní, každá rana ju bude svrbieť a môže si kožu celkom rozdrápať ako tá naša teraz.