Choď na obsah Choď na menu
 


Ćo by sme mali vediet o fretkách

28. 4. 2011

Fretka si so svojou hravostou, zvedavostou a životou velmi rýchlo získa srdca človeka. Musíme vediet, že fretky sú odvážne a nebezpečenstvo oblubujúce malé zvieratká.

 Fretka je zdomácnená forma tchora. Sú to masožravce-hlavne malé vtáčiky, menšie hlodavce tvoria ich stravu.

Šikovný polovník- Dávno ked ešte neboli také moderné prostriedky proti hlodavcom patrili fretky medzi velmi užitočné zvieratá. Dnes je už velmi málo chovatelov, ktorý ich chovajú na polovnícke účely.

Chov: Fretky chováme v miestnosti kde nie je prievan, lebo inak velmi lahko prechladnú. Klietku dáme vždy na svetlé miesto ale nie na priame slnko. Miesto na spanie musí mat vždy urobené na v tieni. Chladné, vlhké a tmavé miesta nie sú vhodné pre fretky.

Fretky sa pre svoju živost velmi rýchlo dokážu dostat do problémov. Pretože kde vedie vyliezt tam vylezú a kde vedia schovat tam sa aj schovajú. Sú velmi zvedavé a všetko musia vyskúšat a ochutnat. A je im jedno či sa jedná o jedlo alebo o obyčajný kábel od televízora. Vždy si treba dávat pozor aby nevytekly von, alebo sa niekde nezašili. Fretky sa vedia velmi rýchlo a potichu pohybovat!!!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.